piątek, 5 grudnia 2014

Recenzja "Naznaczonej"

Seria "Dom Nocy" Tom I
Autor: P.C. Cast i Kristin Cast
Rok wydania w Polsce: 10 listopada 2010
Rok wydania w Ameryce: 1 maja 2007
Wydawnictwo: Książnica
Ilość rozdziałów: 29
Ilość stron: 325 
Ocena: 10/10
Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię, a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje Naznaczona i musi udać się do szkoły Domu Nocy. Tylko tam może przejść niezbędną Przemianę w dorosłego wampira. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Wkrótce odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sprzymierzeńcem Zoey okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole.


Bardzo podobał mi się styl autorek. Lekki, łatwo się czyta. Książka pisana jest raczej językiem młodzieżowym. Przez co bardzo mi się podobało. Fabuła jakaś bardzo skomplikowana nie jest. Nie rozumiem porównania do Zmierzchu. Wampiry to zaraz Zmierzch (swoją drogą kocham Zmierzch), otóż NIE. OK, kolejna książka o wampirach, ale nie taka sama. Wciągająca, pełna emocji i chwilami zapominałam o wszystkim. Wczuwałam się w tą historie. 

Zoey Redbird ma matkę, ojczyma, babcię, rodzeństwo i przyjaciół - Heath i Kayla. Jej mamę i ojczyma od razu znielubiłam, przez ich zachowanie. Kayla jest bardzo dziewczęca i podkochuje się w Heath'u, ale ten jest zakochany w Zoey, a ta w nim. Dopóki... nie poznaje Erika w Domu Nocy. Mistrza (oczywiście zaraz po nauczycielu) poezji. Babcia Zoey jest wspaniałą osobą. Wspiera ją od samego początku i pomaga. Dla głównej bohaterki to najukochańsza osoba.

Kiedy Zoey trafia do Domu Nocy, poznaje przyjacioł - Stevie Rae, Damiena, Shaunee i Erin. A także wrógów - Afrodyte i jej świte. Mentorka Zoey to Neferet - przemiła starsza wampirka i dyrektorka Domu Nocy w Tulsie. 

Lubię książki o wampirach. Są to magiczne istoty które najbardziej lubię. Książkę gorąco polecam. Jak dla mnie jedna z najlepszych książek które czytałam.Dajcie znać co Wy czytacie :)

2 komentarze:

  1. Nie czytałam, ale mam w planach :)
    Obecnie czytam "Serce Suriela" Agnieszki Wojdowicz.

    OdpowiedzUsuń