piątek, 6 lutego 2015

Więzień Labiryntu - film


  Polska premiera: 19 wrzesień 2014
Zagraniczna premiera: 11 wrzesień 2014
Reżyseria: Wes Ball
Gatunek: Thriller, akcja, Sci-Fi

Film opowiada historię nastoletniego Thomasa (Dylan O'Brien), który razem z 60 innymi osobami zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie. Gdy wszystko wydaje się być stracone i nikt nie potrafi znaleźć wyjścia pojawia się nagle dziewczyna. Posiada ona cenną informacje, która może być pierwszym krokiem do upragnionej wolności.


   Ten film wyszedł już 5 miesięcy temu, a ja go dopiero nie dawno obejrzałam. Jakie były moje wrażenia?

   Moim zdaniem aktorzy zostali dobrze dobrani. Dylana kojarzyłam tylko z "Teen Wolf", teraz nie wyobrażam go sobie jako kogoś innego niż Thomasa. Reszty aktorów nie znałam, aż do teraz.

   Przypominam, że jest to film na podstawie książki autorstwa Jamesa Dashnera. Książki JESZCZE nie czytałam, ale mam już zakupione wszystkie trzy tomy. Słyszałam dość dużo głosów na temat tego filmu. Ogólnie ci co czytali książkę uważają, że film jest znacznie gorszy od jego papierowego odpowiednika. Mnie się film bardzo spodobał. Wiem, że pozmieniali niektóre nazwy. 

   Jak już mówiłam film mi się bardzo podobał. Słyszałam, że mają kręcić drugą część. A do tej pory to ja przeczytam wszystkie książki. :D Recenzja książki też się pojawi, ale nie wiem kiedy. 
9/10

A Wam podobał? :)
Dzisiaj dość krótko, ale brak weny. :(

   

5 komentarzy:

 1. Byłam w kinie na premierze i spodobał mi się bardzo :)
  Nie czytałam jeszcze książki, ale i tak wiem, że mi się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam film i bardzo mi się spodobał, zresztą książka również jest wg mnie rewelacyjna :)
  Pozdrawiam, Debby
  Dodaję Cię do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Film obejrzałam w grudniu u siebie w domu za namową przyjaciółki i bardzo mi się podobał! Bardzo oryginalna fabuła. Książki nie miałam okazji czytać, lecz przyjaciółka ją chwaliła. Z niecierpliwością czekam na ekranizację "Próby ognia", zapowiada się równie interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć! Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award :) http://przekladajac-strony.blogspot.com/2015/02/liebster-blog-award-1.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jeszcze nie oglądałam. :(
  Ferie się kończą, a jeszcze się nawet za ten film nie zabrałam. Wstyd ...

  http://my-adventures-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń