sobota, 21 lutego 2015

"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman

Tytuł: "Zostań, jeśli kochasz"
Cykl: "Jeśli zostanę"
Autor: Gayle Forman
Rok wydania w Polsce: 2014
Język oryginału: Angielski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 


Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Jeśli zostanę” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.


   Możecie znać tę książkę pod starym tytułem "Jeśli zostanę". Nazwa drugiego tomu to "Wróć, jeśli pamiętasz". Na temat polskiego tytułu się nie wypowiadam. 
   Co do oprawy graficznej to nie mam zastrzeżeń. Okładka moim zdaniem jest śliczna. Cała książka jest bardzo dobrze wydana.

   Po "Zostań, jeśli kochasz" spodziewałam się czegoś co mnie zaskoczy i wzruszy. Były momenty wzruszeń, ale to wszystko. Łzy nie poleciały. Czy żałuję przeczytania tej książki? Nie, ale miałam wysokie oczekiwania i chyba troszkę za wysokie. Jest to powieść krótka, bo liczy tylko dwieście czterdzieści trzy strony. Szybko się ją czytało. Ja skończyłam ją w dwa dni. 
   Książka jest pisana z perspektywy Mii. Każdy rozdział zaczyna się od godziny (gdzieś niżej pokaże Wam zdjęcia). Główna bohaterka pokazuje nam swoje wspomnienia, a także opisuje co się dzieje w szpitalu w którym przebywa. 
   Rodzina Mii jest szczęśliwą rodziną. Można powiedzieć, że idealną. W książce nie ma takiego bohatera, którego nie lubię. Moim zdaniem bohaterzy są dobrze wykreowani. 

   Pragnę podkreślić, że "Zostań, jeśli kochasz" nie jest jakimś romansidłem. Powieść mi się spodobała i widziałam też ekranizacje. Może zrobię kiedyś takie porównanie. 

8/10

A Wam się podobało "Zostań, jeśli kochasz"?
Zobacz także:


  


   
   

5 komentarzy:

 1. Spodobała mi się książka, aczkolwiek film zrobił na mnie większe wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam książkę i podobała mi się. Planuję także w najbliższym czasie obejrzeć film ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie umiem się przekonać do tej historii. Może kiedyś, jak na ten moment to nie to czego szukam w książkach. :)

  OdpowiedzUsuń