piątek, 13 lutego 2015

"Elita" Kiera Cass


Tytuł: "Elita" 
Seria: "Selekcja" Tom II
Autor: Kiera Cass
Rok wydania w Polsce: 2014
Język oryginału: Angielski
Wydawnictwo: Jaguar   Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.

   Pierwszy tom tej serii wywarł na mnie duże wrażenie, dlatego z chęcią sięgnęłam po drugi. Czy był tak samo dobry jak pierwszy? Często jest tak, że drugie tomy są gorsze od pierwszych. Są tacy co sądzą, że jest tak i w tym przypadku. Ja tak nie sądzę. Dla mnie Elita była równie dobra co Rywalki.

  Książka tak jak jej poprzedniczka, jest opisywana z perspektywy głównej bohaterki, czyli Americi. Myślę, że gdyby narrator opisywał tę historię to nie byłoby tyle emocji. Niespodziewane zwroty akcji to zdecydowanie atut tej książki. Napady Rebeliantów na pałac to rzecz, która często się zdarza, ale nigdy czytelnik nie wie, co się wydarzy. Północ, Południe?
   Atutem jest również piękna oprawa. Tak jak w przypadku pierwszego i trzeciego tomu wydawnictwo Jaguar zachowało oryginalne okładki. Jest to naprawdę dobry wybór. Książka dumnie ozdabia moją półkę.

   Rywalizacja o księcia wciąż trwa. Ami wciąż niezdecydowana. Główna bohaterka zaczęła mnie lekko, powtarzam lekko denerwować. Własnie przez te rozterki, ale to nie zmienia faktu, że nadal ją uwielbiam. Poza tym jej młodsza siostra jest po prostu przesłodka.
   Nie zmienną rzeczą jest również to, że Maxon to nadal moja książkowa miłość. To się chyba nigdy nie zmieni. Sądzę, że byłby świetnym królem. Na pewno lepszym niż jego ojciec. Swoją drogą nie lubię i to bardzo obecnego króla, ojca Maxona. 

   Ostatnie rozdziały to nie ustająca akcja. Nie wiesz, co się wydarzy. Myślisz, że będzie tak, ale czytając dalej wiesz, że nie będzie tak jak myślałeś. 
   Seria Selekcja to nadal jedna z moich ulubionych serii, to też się nie zmieniło. A Wy co myślicie o Elicie? Bardziej na tak czy na nie? :)


10/10Zobacz także: 
Rywalki
Zbuntowani
Naznaczona
   

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem z tymi co uważają, że "Elita" jest gorsza od "Rywalek" ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam serię pani Kiery Cass. Przed jej książki mam lekką obsesję na punkcie książek z jakimś królewskim wątkiem. Hahaha. :)
  Tak czy siak, muszę powiedzieć, że wszystkie książki z tej serii są niezwykłe, choć uważam, że "Rywalki" i "Jedyna" są najlepsze. Teraz czekam na "Dziedzica". Nie mogę się doczekać... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem totalnie zakochana w tej serii, z niecierpliwością czekam na 4 tom, bo zapowiada się równie cudownie. Przez tą serię dostałam małej obsesji na punkcie tematyki monarchii, ale chyba żadna książka nie dorówna tej historii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie czytałam jeszcze żadnej pozycji z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń