sobota, 7 marca 2015

"Hopeless" Colleen Hoover

Tytuł: "Hopeless"
Cykl: -
Autor: Colleen Hoveer
Rok wydania w Polsce: 2014
Język oryginału: Angielski
Wydawnictwo: Otwarte


Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.


   To była moja pierwsza styczność z twórczością Colleen Hoover. Pierwsza znaczy Najlepsza? Nie zawsze, ale w tym przypadku tak. Co prawda nie czytałam jeszcze żadnej, innej książki tej autorki, jednakże jestem pewna, że to będzie moja ulubiona powieść tej Pani. Ta no i może jeszcze Losing Hope. Oby dwie to ta sama historia. Różnią tym, że ta pierwsza jest opisywana z perspektywy Sky, a druga z perspektywy Holdera. Boję się zaczynać Losing Hope. Boję się, że będę przezywać od nowa. Długo nie mogłam zapomnieć o tej książce. Naprawdę długo. 
   Świat wykreowany przez Colleen w tej książce jest zwyczajny, ale rzeczy jakie dzieją się na nim i tajemnice skrywane przez bliskich są szokujące. 
   Przez pierwsze dwie strony nie wiedziałam o co w ogóle chodzi. Książka zaczyna się wydarzeniem wyrwanym z kontekstu. Pokazuje jak z pozoru spokojne życie może się diametralnie zmienić. 
   Ta historia poruszyło we mnie dotąd mało znane uczucia. Zmusiła do przemyśleń jakich jeszcze nigdy nie doświadczyłam. 
   Książka zawiera dużo pięknych myśli. Tych najpiękniejszych nadawcą jest Dean. 

   Bohaterzy są świetni. Sky uwielbiam. Tak samo jej przyjaciółkę. A Holder... świetny. Mama Sky jest zabawna. Chociaż przez pewien (krótki) czas znielubiłam ją, ale jak tylko się to wyjaśniło to dalej ją ubóstwiałam. O czym mówię? Dowiecie się czytając karty tej wspaniałej książki!

   Co tu dużo pisać? Książka po prostu jest świetna. Polecam ją każdemu wiekowo powyżej czternastu lat. To przez pewne opisy pewnych sytuacji.


10/10

Zobacz także:
"Rywalki"
"Elita"
"Zostań, jeśli kochasz"

5 komentarzy:

 1. Książka ta jest na mojej liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałam się czy ją przeczytać. Teraz może się skuszę!
  Zaobserwowałam!!!
  http://booksybooksyinietylko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że tak ci się spodobała, bo niedawno ją zamówiłam. Zobaczymy czy i moje serce podbije :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na ogół nie czytam książek nie-fantasy, a o tej słyszę po raz pierwszy, ale dobrze, że odwiedziłam twojego bloga, bo po samym opisie może nie zdecydowałabym się po nią sięgnąć, ale spodobało mi się w twojej recenzji to, kiedy piszesz o uczuciach. Uwielbiam, kiedy książki zaskakując, skłaniają do refleksji!

  http://biblioteczkaciekawychksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka znajduje się na mojej półce, będę brała się za nią za niedługo :)

  OdpowiedzUsuń