niedziela, 17 maja 2015

Avengers (2012)Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D., która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela - Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Sokole Oko i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie mogą ocalić świat przed zniszczeniem.
[filmweb.pl]

  Film swą premierę miał jedenastego kwietnia dwutysięcznego dwunastego roku (świat), polska premiera odbyła się miesiąc później. Reżyserem filmu jest Joss Whedon. Napisał on także scenariusz. Whedon ma na swoim koncie wiele naród w tym nominacje do Oskara. Jest reżyserem takich filmów jak Agenci T.A.R.C.Z.Y, Anioł Śmierci czy Wiele hałasu o nic. 
   Ten amerykański film zarobił jak dotąd jeden miliard pięćset osiemnaście milionów pięćset dziewięćdziesiąt cztery tysiące dolarów. Jest także w rankingu Top BoxOffice na trzecim miejscu.       Film dostał nominacje do Oskara za najlepsze efekty specjalne. Ma także na swoim kancie wiele nagród i nominacji.  
   W głównych rolach: Robert Downey Junior jako Iron Men, Chris Evans jako Kapitan Ameryka, Mark Ruffalo jako Hulk, Chris Hemsworth jako Thor, Scarlett Johansson jako Czarna Wdowa. 

   
   Trzeba przyznać, że dobór aktorów jest bardzo trafny. Z całej obsady uwielbiam najbardziej Roberta i Scarlett. Jako wielka fanka Marvela musiałam zobaczyć ten film i wiedziałam, że mi się spodoba, ale te dwie osoby utwierdziły mnie w tym jeszcze bardziej. Zanim obejrzałam Avengersów, widziałam Iron Man'a. I to od niego się wszystko zaczęło - cała moja miłość do Marvela. Jako, że pokochałam Iron Mana to jego odtwórce też. Downey jest naprawdę dobrym aktorem.
   Scarlett uwielbiam za role w Wyspie. Była świetna jako klon. Swoją drogą uwielbiam tematykę klonów. To chyba przez Betę. Ale nie o tym dzisiaj. 
   Chrisa Evansa widziałam w Fantastycznej Czwórce. Uwielbiam ten film.
  Pozostałych aktorów kojarzyłam, może widziałam w jakiś filmach. Bardziej kojarzę brata Chrisa Hemswortha niż jego samego. 
  Moim zdaniem gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie. Nie wyobrażam sobie teraz nikogo innego na ich miejscu. 


   Uwielbiam filmy (książki z resztą też) Sci-Fi. Dlatego ten tak bardzo mi się spodobał. Jest tam niewątpliwie dużo akcji, przepełnionej efektami specjalnymi. Za to dostał wiele nominacji i nagród. Postarali się z efektami, gdyż one zachwycały.. Jeszcze jak film się oglądało w 3D to już na serio musiało być coś wspaniałego. Dużym plusem jest też humor bohaterów. Tony Stark nie raz potrafił rozbawić do łez. Każda z postaci "była" na swój sposób. 


   Jako dziecko oglądałam (wtedy jeszcze na Jetixie) Hulka czy Iron Mana. Już wtedy ich uwielbiałam. Jednak z czasem przestali puszczać te dobre bajki z nimi i zaczęli puszczać "ulepszone" wersje. Nie podobało mi się to. I tak jakoś z upływem czasu się o nich zapomniało, do czasu premier filmowych odpowiedników bajek. I na nowo się zakochałam. 
   Avengersi to film, który uwielbiam, wręcz kocham. I każdy film z Iron Manem, Kapitanem Ameryką, Hulkiem i Thorem mi się spodoba, ponieważ ja naprawdę lubię filmy Marvela. Chociaż tych dwóch ostatnich jeszcze nie oglądałam. Muszę to nadrobić jak najszybciej. 


   Podsumowując. Film bardzo dobry, czy lepszy niż komiksy to nie wiem. To i to mi się bardzo podoba. Fabuła świetna, dużo akcji i efektów specjalnych. 
   Wymieniłam same plusy, a minusów wcale. Dlaczego? Nie dostrzegam ich. Film był dla mnie świetny. Nie mam pojęcia, ile razy użyłam słowa "świetny". Pewnie dużo. 
   Muszę się wybrać na Czas Ultrona, bo miał swoją premierę siódmego maja.

2 komentarze:

  1. Mnie się podobał bo efekty specjalne były fajnie zrobione, fabuła jako tako się kupy trzymała i humoru nie brakowało. Ale przede wszystkim... LOKI <3

    Zapraszam do siebie
    http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń