piątek, 28 sierpnia 2015

Książkowy wrzesień

Kto lubi wrzesień? Koniec wakacji, początek szkoły. Nie za ciekawie, ale na poprawę humoru mamy w tym miesiącu pełno wspaniałych premier książkowych, których już nie mogę się doczekać.
Co prawda Szklany Tron przede mną, ale już chcę Dziedzictwo ognia. ;) Oczywiście nie mogę przegapić takiej premiery jak Klejnot. Okładka pasuje do serii Selekcja, ponieważ wydaje je to samo wydawnictwo, co mnie w sumie nawet cieszy. Postanowiłam dać drugą szansę pani Forman i zamierzam przeczytać Byłam tu. Opis mi się podoba, ale zobaczymy jak to będzie. A Wy na co najbardziej czekacie?
Dziedzictwo ognia
Sarah J. Maas

Premiera: 9 wrzesień

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.
Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?Klejnot
Amy Ewing

Premiera: wrzesień (data przybliżona)

Klejnot (ang. Jewel) oznacza bogactwo. Klejnot oznacza piękno. Klejnot oznacza arystokrację. Ale dla dziewcząt, takich jak Violet, oznacza niewolę. Violet, która urodziła się i wychowywała na Bagnie, została wyszkolona na surogatkę dla arystokracji, ponieważ w Klejnocie jedyną rzeczą ważniejszą od bogactwa jest potomstwo.

Kupiona na aukcji surogatek przez Księżną Jeziora i przywitana uderzeniem w twarz, Violet (znana teraz jedynie jako nr 197) szybko poznaje brutalną prawdę, kryjącą się za błyszczącą fasadą Klejnotu: okrucieństwo, dwulicowość i skrywana przemoc, które stały się stylem życia arystokracji. Violet musi zaakceptować brutalną rzeczywistość… i starać się pozostać przy życiu.Byłam tu
Gayle Forman

Premiera: 23 wrzesień

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz

Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.

Gayle Forman w najwyższej formie znów pisze o najistotniejszych życiowych problemach ­– nie tylko młodych ludzi.Wstyd
Rachel Van Dyken

Premiera: 10 wrzesień

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości.

Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.

Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...

Angelfall. Penryn i kres dni
Susan Ee

Premiera: 2 wrzesień

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.


Ender
Lissa Price

Premiera: 9 wrzesień

Kontynuacja powieści Starter.

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.

Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…Ten jeden rok
Gayle Forman

Premiera: 9 wrzesień

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.
Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.


3 komentarze:

 1. Zdziwię Cię, ale ja lubię wrzesień - mimo tego, że zaczyna się szkoła w końcu mi się nie nudzi, mogę spotkać się z przyjaciółmi, a na lekcjach zawsze dzieje się coś ciekawego, dlatego staram się szukać pozytywów :)
  Niestety nie czytałam pierwszego tomu serii Sarah J. Maas, muszę to szybko nadrobić... Wydaje mi się, że jestem jedyną osobą, która jeszcze tego nie zrobiła.
  "Klejnot"... cóż, okładka śliczna, ale żeby mnie historia urzekła...? Zaczekam do pierwszych recenzji, potem zadecyduję.
  "Byłam tu" na serio mnie intryguje, choć do YA nie jestem przekonana i po młodzieżówki nie sięgam za często. Okladka przepiękna...
  "Wstyd", "Angelfall", "Ender" i "Ten jeden rok" to ta sama sytuacja co z Sarah J. Maas. Po prostu nie czytałam serii :')
  Pozdrawiam, świetny blog, zapraszam na pattbooks.blogspot.com!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jesteś sama! Tez nie czytałam Szklanego Tronu. ;)

   Usuń
 2. Mimo, że jest wrzesień cieszę się, że zawitam do nowej szkoły ;) Strasznie się wynudziłam przez te wakacje. "Byłam tu" wydaje się bardzo ciekawą pozycją, jeżeli gdzieś mi będzie po drodze z nią to na pewno po nią sięgnę. Natomiast "Klejnot" strasznie przypominał mi okładkę z serii Selekcja i myślałam, że to jest jeszcze jakaś dopisana kontynuacja. Jak widać pozory mylą ;)
  Zapraszam do mnie na Mini Book Haul ;) Mój blog

  OdpowiedzUsuń